O nás

Prodej starších slepic

Jelikož neustále roste poptávka po samozásobení vejci, roste tím pádem zájem nejen o kuřice, ale také o starší tzv. vynesené slepice, které jsou vyřazovány z velkochovů, kde odslouží své nejvýkonnější období a ač jsou stále schopny snášet, ekonomicky se již pro velkochovy nevyplatí. Rozhodli jsme se proto nabídnout široké veřejnosti novou službu prodeje vynesených slepiček s dovozem až na jejich adresu a jelikož začínáme "karanténním" rokem 2020 plným zákazů, zavřených prodejen a hygienických opatření, pak věříme, že zákazníci naši službu rozvozu až do domu ocení. Ke slepičkám si také lze objednat i krmiva pro slepice.

Slepice se nejčastěji chovají v klecových chovech, ale trend se mění a již i velkochovy začínají přecházet k méně intenzivním chovům jako například podestýlkovému. Vynesené slepičky jsou vyřazeny z chovu po dlouhém období intenzivní snášky, po kterém je třeba jim dopřát kvalitní výživu a klid, aby mohlo dojít k "přepeření" kdy se opět kompletně opeří a začnou snášet vajíčka. Jak dlouho bude taková slepička žít a snášet  je už pak na novém majiteli. V dobrých podmínkách slepice dožívají cca 5ti let se snižující se snáškou. Slepice poté lze využít pro zpracování na kvalitní maso.

Prodáváme slepice pouze z českého chovu a vozíme je našim zákazníkům v celé České republice „až na zahradu“. V naší nabídce na prodej naleznete jak tzv. vynesené slepice (slepičky po období chovu ve stáří cca 75týdnů), slepice ze sezonně odstavených hal (stáří cca 50týdnů) nebo také mladé kuřice před snáškou (prodejní stáří od 15. do cca 19.týdnů stáří). Každá varianta má své plusy a minusy, u starších slepic je výhodou znatelně nižší cena a nevýhodou snížená intenzitá snášky, u mladých kuřic je pořizovací cena vyšší, ale za to budou mít před sebou dlouhé snáškové období. Slepice, které se z hal vyřazují mezi sezonou je výhoda jejich okamžité snášky a cenově jsou někde mezi vynesenými a mladými.

Nejčastějším druhem slepic z hal pro produkci vajec jsou slepičky Isa Brown nebo její alternativa Lohman Brown či Bowans Brown, všechny tyto slepice snáší klasická, hnědá vajíčka. Pro produkci bílých vajec je jednoznačně nejlepší slepice Dekalb White, kterou také máme v nabídce.

       
       
       

Aktuality

 • Ut et tortor metus

  7.8.2019

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. 

  Více informací

 • Sed eget purus dui

  22.7.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. 

 • In malesuada

  18.6.2019

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Duis risus est

  3.6.2019

  At consectetur dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. 

 • Suspendisse eget

  12.3.2019

  Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

 • Nullam augue odio

  5.3.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

vynesene-slepice.cz

Kontaktujte nás

VYNESENE-SLEPICE.CZ

Miřetín 24

Proseč, 53944

E: vynesene-slepice@email.cz

T: +420737736775