Jak má vypadat správný kurník pro slepice?

Kurník nemusí být zbytečně velký, při vhodném uspořádání stačí 1 m2 podlahové plochy pro 7 slepic. Kurník by měl mít dostatečně velké okno (i světlo rozhoduje o snášce), a dále regulovatelné větrací okénko. Obojí je možno v létě nahradit pletivem, v kurníku však nesmí být průvan. Mimo krmítka a napáječky nesmí chybět hřad či hřady, na jednu slepici je potřeba 15 cm hřadu. A zde bývá největší kámen úrazu. Snad jeden z pěti kurníků našich odběratelů má správné hřady. Hřad by měla tvořit vodorovně připevněná hoblovaná lať o šířce 5,5 cm se sraženými hranami. Setkáváme se většinou s hřady o menší než potřebné šířce, hřady tvořenými z násad od košťat či větví nedostatečného průměru. To je velký problém. Hřad musí slepici umožnit stabilní usazení pro odpočinek a spánek. Jeho menší rozměr způsobuje nestabilitu, deformaci prsní kosti a má velmi neblahý vliv na tělesnou konstrukci a zdraví slepice. Pokud už se rozhodnete pro kulatý či oválný hřad, měl by mít zhruba průměr lešenářské trubky, nikoli menší. Jako materiál volte vždy dřevo, kovové trubky nejsou vhodné. Pod hřady může (ale nemusí) být trusný stůl, tedy dobře čistitelná deska (např. potažená starým linem), ze které se nechá snadno seškrábnout trus. Ušetří vám to podestýlku a umožní lépe využít prostor pod hřady. Hřady by měly být umístěny výše, čím výše, tím se slepice cítí bezpečněji. Větrání by nemělo být v kontaktu s hřady, aby na slepice netáhlo. Snášková hnízda by měla mít rozměr 30 x 30 cm a výšku 35 cm. Pro nabídku kurníků přejděte sem: https://www.caskrmeni.cz/eshop/slepice/kurniky/?a_box=kagkkn7h. Nejprodávanější kurník pro 10 slepic je zde: https://www.caskrmeni.cz/eshop/slepice/kurniky/zatepleny-kurnik-1-10-slepic/?a_box=kagkkn7h.

Aktuality

 • Ut et tortor metus

  7.8.2019

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. 

  Více informací

 • Sed eget purus dui

  22.7.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. 

 • In malesuada

  18.6.2019

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Duis risus est

  3.6.2019

  At consectetur dignissim. In hac habitasse platea dictumst. Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. 

 • Suspendisse eget

  12.3.2019

  Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

 • Nullam augue odio

  5.3.2019

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

vynesene-slepice.cz

Kontaktujte nás

VYNESENE-SLEPICE.CZ

Miřetín 24

Proseč, 53944

E: vynesene-slepice@email.cz

T: +420737736775